Kombinácia čerstvej zeleniny, šťavnatej slaninky a chrumkavých toastov, to je tzv. klubový sendvič. Jeho história siaha do 19. storočia a klubových reštaurácií v New Yorku, ktoré takéto sendviče zaradili do svojich jedálnych lístkov. Recept na obdobný pokrm sa v priebehu 20. storočia objavil aj vo viacerých kuchárskych knihách, až sa napokon v 70. rokoch oficiálne potvrdilo, že trojposchodový sendvič s kuracím alebo morčacím mäsom, so slaninou, šalátom, s paradajkou a majonézou je klubový sendvič.
Čas prípravy: 10 minút
Porcie: 1 sendvič
Na prípravu potrebujeme:
- 3 krajce kváskového toastového chleba s maslom Baker street
- 4 – 6 plátkov slaniny
- 4 – 8 plátkov morčacej šunky (50 – 100 g)
- 2 – 4 plátky syra (čedar alebo ementál)
- 1 mäsitú paradajku
- majonézu
- šalát (podľa preferencie)
- soľ, korenie
Postup:
- Slaninu opečieme do chrumkava. Na masti, ktorá ostane v panvici, opečieme aj toasty. Rovnako môžeme toasty opiecť v toastovači alebo čistej panvici.
- Paradajku narežeme na plátky a šalát opláchneme.
- Začneme skladať sendvič.
- Jeden krajec toastu natrieme majonézou, položíme šalát a paradajku, ktorú osolíme a okoreníme.
- Na paradajku položíme 1 – 2 plátky syra, ďalej 2 – 3 plátky slaniny a 2 – 4 plátky šunky.
- Prvú vrstvu zakryjeme stredným toastom, z oboch strán ho potrieme majonézou a následne začneme skladať druhú vrstvu v rovnakom poradí ako prvú.
- Po pridaní šalátu, paradajky, syra, slaniny a morčacej šunky dokončíme sendvič položením posledného kúska toastu, ktorý zospodu znovu natrieme majonézou. Sendvič prepichneme 2 – 4 špáradlami, aby sa ľahšie krájal a mal lepšiu stabilitu.
- Klubový sendvič rozrežeme na polovicu alebo na štvrtiny a servírujeme.
Prajeme vám dobrú chuť a potešíme sa, ak sa s nami v komentároch podelíte o svoje výtvory.
Bloger, ktorý tvorí a testuje recepty zo všetkých kútov sveta. Stojí za blogom https://www.metalheadinthekitchen.com/ a IG profilom metalhead_inthe_kitchen. Jeho motiváciou je zlepšovať sa vo varení a o všetky poznatky získané na tejto ceste sa deliť s ostatnými – či už ide o nezvyčajné chute, potraviny, alebo aj o bežné recepty, ktoré sa snaží zjednodušiť pre ľudí ako motiváciu k vareniu.